Ha már szezonja van, és három gyerekkel kell túljutnom rajta. Jópár éves tapasztalatom van már benne, kipróbáltam már néhány dolgot a gyerekeken, hál’ isten komolyabb bajuk még nem volt, ahogy haladok előre az időben, úgy kell egyre kevesebbet látogatni az orvost, remélem így is marad.
1. Mivel néha összeérnek a betegségek, főleg így január-decemberben, mindig váltogasd a gyógynövényeket, módszereket, így azért egy hétig használom mondjuk az égetett cukros hagyma teát, a következő héten citromfüvet kombinálom a hársfával, aktuálisan épp köhögős betegnél a bodzavirágmézet teszek egy kiskanállal teszek reggel este a teájába, és mellé egy teáskanálnyi lándzsás útifűszirupot kapnak.
2. Ha nem javul egy hét alatt, vagy rosszabb lesz a helyzet, akkor jobb ha látja orvos a gyereket, azért jobb nem kockáztatni. Egy hét alatt egy átlag nátha javulni szokott, ha nem, akkor komolyabb a helyzet. Óvodás-iskolás gyereket minimális köhögéssel, és némi náthával el lehet küldeni oviba-suliba. Ha nagyon nyűgös, sírós, az általában a láz előszobája :/
A módszerek
Égetett cukros tea
Két evőkanálnyi cukrot karamellizálok és 1,5 l vízzel felengedek, felforralom, a végén teszek bele citromlét ízlés szerint. A cukor mennyisége is ízlés kérdése, ki hogy szereti, remek köhögés csillapító tea
Hagyma tea
Egy fej vöröshagymát pucolás nélkül!! vízben megfőzni, ízlés szerint ízesítjük. A hagyma gyökerét kell levágni csupán, a többi héj, ami rajta van, már nem érintkezett a földdel. Ezt a teát 3-4 napnál nem javaslom, ugyanis szelet csinál egy idő után.
A vöröshagymáról teszek egy rövid kis kitérőt. A legjobb nátha ellen, nyersen főleg. Ha a gyerek szereti ezt a kicsit csípős ízt, akkor jó, de legalább is nem árt, ha megszerettetjük vele.
Hársfavirágot, kamillát, csipkebogyót szerencsére tudok beszerezni, és szárítani, ahogy lándzsás útifüvet is. A lándzsás útifű szirup receptjét, könnyű megtalálni a neten, ahogy a bodzavirág mézét is.Ezeknek a gyógynövényeknek is utána lehet járni, rengeteg forrás van fent az interneten. A beszerzésükhöz pedig járjunk nyitott szemmel tavasszal-nyáron.